Dla mieszkańca

Współtwórz razem z nami Lokalny Program Ekologiczny CzystePogorze.pl
22.10.2013
Serdecznie zapraszamy do współudziału w tworzeniu Gminnego Programu Ekologicznego CzystePogorze.pl

Do udziału w spotkaniach zapraszamy mieszkańców gmin: Błażowa, Domaradz, Dubiecko, Jasienica Rosielna i Markowa.

Zapraszamy zwłaszcza osoby, które w ww. gminach podejmują działania pożytku publicznego na rzecz rozwoju lokalnego lub jakiekolwiek inicjatywy ekologiczne. Zapraszamy pracowników i przedstawicieli:
  • instytucji publicznych (jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie czystości, gminnych ośrodków kultury, bibliotek, itp.)
  • organizacji pozarządowych,
  • dyrektorów i nauczycieli zaangażowanych społecznie lub ekologicznie,
  • sołtysów wsi.

W każdej z ww. gmin prowadzone będą po 3 spotkania robocze, na których metodą projektową wspólnie będziemy chcieli:
  • pozyskać informacje na temat wszelkich prowadzonych przez Państwa działaniach ekologicznych i społecznych (o zabarwieniu ekologicznym),
  • podzielić się ewentualnymi wyzwaniami i problemami w działaniach o tematyce ekologicznej oraz poszukać skutecznych rozwiązań przynajmniej niektórych problemów.

Państwa udział w spotkaniu jest dla nas wspólną szansą pozyskania informacji „z pierwszej ręki” :), a dla Państwa będzie to przede wszystkim:
  • możliwość dokładnego poznania projektu „Wybieram.CzystePogorze.pl – eko-sieć w działaniu!”
  • prezentacji prowadzonych przez Państwo inicjatyw ekologicznych na terenie gminy,
  • integracji i wzajemnego poznania osób aktywnie działających na rzecz dobra społecznego,
  • możliwości nawiązania lub zacieśnienia współpracy w sensownych działaniach na rzecz środowiska lokalnego,
  • możliwość wpływu na kształt planowanych działań ekologicznych,
  • możliwość prkatycznego uczenia się myślenia metodą projektową (pomocne w aplikacjach o dotacje!).
W wyniku tych spotkań i dzięki Państwa zaangażowaniu wypracowany zostanie Gminny Program Ekologiczny CzystePogorze.pl, w którym opiszemy wszelkie prowadzone przez Państwa działania oraz problemy, z którymi się zmagacie.
Opracowanie to zaprezentowane zostanie na spotkaniu Regionalnym oraz opublikowane zostanie w serwisie projektu. Docelowo publikacja ta ma służyć innym osobom i instytucjom z Pogórza Dynowskiego i Pogórza Przemyskiego jako materiał pomocniczy, przewodnik dobrych praktyk.

Chcielibyśmy, żeby każdy z Państwa i każda organizacja i instytucja podejmujące ekoinicjatywy była choćby tylko wspomniana ww. publikacji.

Proszę zadbać, aby Państwa nie zabrakło na spotkaniu, a Państwa działań w planowanej publikacji.  Nie chcielibyśmy, abyście poczuli się Państwo pominięci, dlatego prosimy o przybycie na spotkanie robocze! Najbliższe spotkania:
  • poniedziałek, 28 października, godz. 10:00. Miejsce: sala narad Urzędu Gminy Jasienica Rosielna, spotkanie 1,
  • wtorek, 5 listopada, godz. 10:00. Miejsce: sala narad Urzędu Gminy Domaradz, spotkanie 1,
  • czwartek, 7 listopada, godz. 9:30, Miejsce: sala konferencyjna Urzędu Gminy Markowa, spotkanie 1,
  • środa, 13 listopada, godz. 10:30. Miejsce: sala narad Urzędu Gminy Jasienica Rosielna, spotkanie 2.
  • piątek, 15 listopada, godz. 10:00, Miejsce: w Urzędzie Gminy Dubiecko, spotkanie 1,
  • poniedziałek 25 listopada, godz. 10:00, Miejsce: sala nr 4 (świetlica) Urzędu Miejskiego w Błażowej, spotkanie 1,
  • wtorek, 26 listopada, godz. 10:30. Miejsce: sala narad Urzędu Gminy Jasienica Rosielna, spotkanie 3,
  • środa, 27 listopada, godz. 10:30. Miejsce: sala narad Urzędu Gminy Domaradz, spotkanie 2,
  • czwartek 28 listopada, godz. 10:00, Miejsce: sala nr 4 (świetlica) Urzędu Miejskiego w Błażowej, spotkanie 2.

Każdy mieszkaniec danej gminy jest zaproszony do udziału w spotkaniu.

Dzikie wysypiska przejdź dalej DzikieWysypiska.CzystePogorze.pl Dzikie wysypiska śmieci - weź na cel!
Nie pale śmieci przejdź dalej Nie-paleSmieci.CzystePogorze.pl Nie palę śmieci - dbam o zdrowie dzieci!
Wolontariat przejdź dalej Wolontariat.CzystePogorze.pl Sprzątanie śmieci - wolontariat dla zdrowia i przyrody
Foto eko przejdź dalej Foto-Eko Konkursy Weź udział w konkursie fotograficznym

• FIO
  • WFOŚiGW w Rzeszowie